Baner


Jak znaleźć odpowiedniego mechanika Volvo?

2017-07-17

Naprawa Volvo zawsze wiąże się z pewnym stresem. Przede wszystkim samochód trzeba oddać do warsztatu, gdzie zajmie się nim mechanik Volvo. Jednak jak znaleźć odpowiedniego specjalistę. Jak powinien wyglądać warsztat Volvo?

Mechanik Volco - jak znaleźć?

Oczywiście kluczem do sukcesu jest znalezienie odpowiedniego zakładu mechanicznego. Najprościej mają ci kierowcy, którzy znają sprawdzonych mechaników lub ktoś polecił im dany warsztat. Kiedy nie ma kogoś kto może posłużyć radą to warto zajrzeć do internetu. W sieci znaleźć można ogromną ilość opinii o warsztatach. Wprawdzie nie zawsze pozytywne opinie się sprawdzają w praktyce, ale zawsze jest to jakaś wskazówka. Poza tym zawsze przed zostawieniem wozu do naprawy warto umówić się na wstępną wizytę lub porozmawiać z mechanikiem Volvo przez telefon - http://nordauto-bialystok.volvocars-partner.pl/oferta/serwis/. Już krótka rozmowa dużo mówi o podejściu do klientów. Z kolei będąc na miejscu można zobaczyć na własne oczy, jak dane miejsce się prezentuje - czy jest czysto i schludnie. Okazuje się bowiem, że wygląd także jest ważny. Bałagan sprawia, że dany zakład wychodzi na niedbały.

ASO czy zwykły zakład?

Tak naprawdę decyzja wcale nie jest prosta. Oczywiście w przypadku bardziej skomplikowanych napraw Volvo autoryzowane stacje wydają się lepszym rozwiązaniem niż małe warsztaty. Warto wiedzieć, że wielu mechaników to tzw. samouki i nie dysponują oni nowoczesnym sprzętem diagnostycznym. Poza tym trudniej jest odzyskać pieniądze w razie błędu. Warsztaty duże mają zwykle lepszą opinię. W razie pomyłki mechaników można domagać się ponownej naprawy lub zwrotu pieniędzy. Największą wadą tego rozwiązania są oczywiście dość wysokie ceny. Jednak bez względu na rodzaj wybranego warsztatu Volvo zawsze przed naprawą mechanik powinien przedstawić właścicielowi pojazdu wstępną wycenę. Do naprawy może przystąpić dopiero wówczas kiedy zostanie ona zaakceptowana. Jak nie dać się oszukać? Trzeba przede wszystkim pytać. Po naprawie warto poprosić o pokazanie starych części. Jeśli mechanik nie ma nic do ukrycia to powinien je pokazać.