Technologia i motoryzacja w jednym miejscu!

Biały lakier samochodowy – wady i zalety

Lakiery samochodowe w kolorze białym, czarnym i srebrnym od lat cieszą się największą popularnością i to szczególnie na rynku wtórnym. Wielu to zjawisko argumentuje kwestią psychologiczną, wedle której jako kierowcy nie lubimy się wyróżniać i raczej staramy się zniknąć w tłumie podobnych samochodów. Czy to jednak jedyne wyjaśnienie? Poznaj wady i zalety białego koloru.

Zalety białego samochodu

Kupno samochodu to dla zdecydowanej większości społeczeństwa wydatek, który znacznie obciąża domowy budżet. Dlatego kupując samochód na lata, decydują się na wybór klasycznych, ponadczasowych barw, które są na tyle uniwersalne, że nie będą „kłuć” w oczy, gdy moda na dany odcień minie. Kolor biały to zdecydowanie jeden z najpopularniejszych barw lakieru samochodowego również ze względu na oferowany poziom estetyki. Skąpanym w bieli karoserii nie sposób odmówić klasycznego, nienachalnego piękna, od którego nie sposób oderwać wzroku.

Oprócz niekwestionowanych aspektów wizualnych, należy również przyznać, że białe samochody są bezpieczniejsze i rzadziej uczestniczą w wypadkach. Jak to możliwe, że kolor samochody ma realny wpływ na statystyki? Otóż lśniący, biały, duży obiekt jest znacznie lepiej widoczny na drodze niż inny, kolorowy samochód.

Wady białego samochodu

Pierwszą wadą białego lakieru samochodowego jest oczywiście podatność na zabrudzenia. Utrzymanie karoserii w czystość jest rzeczywiście bardziej pracochłonne i może być nie do zniesienie dla osób, które dążą do perfekcyjnej czystości zarówno w swoim domu, jak i samochodzie. Jako posiadacz białego samochodu musisz być przygotowany na częstsze wizyty w myjni, jeśli pragniesz, aby Twoje auto utrzymywało optymalny poziom czystości karoserii. Warto podkreślić, że na aucie w tych odcieniu częściej można zauważyć ptasie odchody. To zaskakujące, ale okazuje się, że ptaki szczególnie upatrują sobie białe samochody – jakby ich właściciele i tak nie mieli już problemów z ich doczyszczeniem. Należy również zauważyć, że w przeciwieństwie do samochodów o innych odcieniach, zabiegi konserwacyjne na białych autach nie będą zbyt widoczne.

Można powiedzieć, że zalety białych samochodów równoważą ich wady. Oznacza to, że decydując się na białą karoserię, decyzja powinna być wielokrotnie przemyślana. Aby utrzymać ten samochód w czystości, należy bowiem regularnie go myć. Jeśli to możliwe dobrze, by był garażowany. W ten sposób choć w porze nocnej ochronisz go przed inwazją lokalnych ptaków. Jeśli wady tego koloru Cię nie zniechęciły, to pozostaje tylko cieszyć się z pięknej, ponadczasowej estetyki, którą oferuje śnieżnobiały lakier.