Technologia i motoryzacja w jednym miejscu!

Wyposażenie auta rodzinnego – podpowiadamy, na co zwrócić uwagę

Kupna nowego samochodu należy dokonać przez pryzmat jego przyszłego zastosowania. Każdy użytkownik posiada bowiem inną hierarchię parametrów pojazdu i elementów wyposażenia, na których mu zależy. Wśród rodzin z dziećmi królują na przykład maszyny bezpieczne i komfortowe. Sprawdź, na co jeszcze zwrócić uwagę, kupując samochód przyjazny dzieciom.

Przestrzeń

Miejsce na nogi, miejsce na bagaże, miejsce na podręczne zabawki – czyli miejsce, miejsce i jeszcze raz miejsce. To ono jest bowiem głównym kryterium wyboru, które przyświeca rodzinom szukającym nowego samochodu. Im mniejsze dziecko, tym więcej akcesoriów należy zabrać. Wystarczą kilkudniowe wakacje, a już w bagażniku zmieścić musi się łóżeczko, wózek, nosidełko, zapas pieluch i inne akcesoria.

Duży, pojemny Van lub SUV choć nie prezentuje się tak zachwycająco, jak opływowy kabriolet, to zdecydowanie lepiej sprawdzi się jako rodzinne auto. Oprócz dużego bagażnika, warto również zwrócić uwagę na ilość schowków. Projektanci wielokrotnie decydują się wykorzystać każdą możliwą przestrzeń, aby dać Ci więcej miejsca do chowania akcesoriów przydatnych w czasie jazdy.

Miejsce na fotelik

Obecnie standardem w nowoczesnych modelach stało się przystosowanie ich do montażu fotelika z system ISOFIX. Jednak decydując się na zakup samochodu z rynku wtórnego, zwróć uwagę na to, czy został on przystosowany do tego obowiązującego obecnie systemu mocowania fotelika. Istnieje duże ryzyko, że samochody wyprodukowane przed 1999 rokiem nie posiadają systemu ISOFIX, ponieważ zaczął on obowiązywać dopiero po tym roku.

Stoliki na oparciu

Podczas kilkugodzinnych podróży z dzieckiem na pewno docenisz dość prozaiczny kawałek plastiku, w który wyposażono Twój samochód – jest nim stolik na oparciach foteli. Będzie on przydatny nie tylko podczas zabaw, gdzie posłuży jako stoliczek podczas kolorowania, ale i w trakcie posiłków. Specjalnie wydrążone otwory świetnie sprawdzą się do utrzymanie butelki i zapobiegają rozlaniu się napojów.

Rolety

Podróżując zarówno z małym, jak i większym dzieckiem, warto zadbać o to, aby pasażerowie siedzący na tylnym siedzeniu mogli osłonić się od rażących promieni słonecznych. Ponadto, takie rolety świetnie sprawdzą się również sytuacjach, które wymagają chwili prywatności, na przykład w trakcie pory karmienia lub przebierania bobasa. Oczywiście możesz zdecydować się na osłonki przeciwsłoneczne na szybę z przyssawką, ale oryginalnie zamontowane rolety zapewnią Ci lepsze krycie, ponieważ będą dokładnie dopasowane do rozmiarów okna. Rodzinny samochód pełni wiele funkcji. Dla dzieci bywa łazienką, bawialnią, kuchnią i sypialnią. Dlatego jest kilka elementów wyposażenia, które sprawią, że podróż będzie nie tylko bezpieczna, ale i komfortowa. Jeśli Twoje dziecko jest wyjątkowo niesforne podczas jazdy, warto rozważyć również wybranie modelu, który umożliwia zamontowanie telefonu lub tabletu w oparciu tylnego siedzenia. Czasami bajka okazuje się jedynym rozwiązaniem, które przerywa rozrywający płacz Twojego dziecka podczas dłużącej się podróży.