Technologia i motoryzacja w jednym miejscu!

Czym jeździ książę William?

Królowa jest znana z tego, że uwielbia prowadzić samochód. Na królewskim dworze z powodzeniem można znaleźć Astona Marina, Bentleya, Jaguara czy Land Rovera. Większość modeli to eleganckie klasyki, ale na królewskim dworze nie może zabraknąć również nowoczesnych, w pełni przystosowanych do potrzeb członków rodziny pojazdów. Czym zatem jeździ wnuk Elżbiety II?

Wygoda i pełen komfort

Jednym z aut, którym najczęściej podróżuje William z żoną jest Range Rover. Royalsi mają kilka modeli tej marki. Jednym z nich, na przykład książę odbierał swoją żonę ze szpitala tuż po porodzie. SUV sprawdza się zarówno w miejskich warunkach, jak i w trakcie wyjazdów na wiejskie posiadłości rodziny królewskiej. Warto pamiętać, że samochody, którymi poruszają się członkowie, zostały odpowiednio przygotowane – opancerzone i zabezpieczone modele mają gwarantować maksymalne poczucie bezpieczeństwa.

Szybkie Audi

W kuluarach spekuluje się, że książę William jest fanem szybkich samochodów, być może dlatego w garażu można znaleźć Audi R8. Model księcia jest składany ręcznie, potrafi rozwinąć maksymalną prędkość do 320 km/h, a do setki rozpędza się w niewiele ponad 3 sekundy. Niskie nadwozie, płynna linia karoserii i szeroki przód sprawiają, że samochód prezentuje się niezwykle okazale.

Jaguar XJ

Specjalne miejsce w sercu wnuka królowej ma również Jaguar XJ. To właśnie tym modelem wraz z małżonką przemieszczali się po Polsce w trakcie swojej wizyty. Z zewnątrz prezentuje się stylowo, elegancko, dyplomatycznie. Jest połączeniem luksusu i piękna, a pod maską skrywa mocny silnik. Wyjątkowy, prestiżowy samochód wewnątrz ma większą przestrzeń na nogi.

Aston Martin DB6 MKII Volante

Aston Martin DB6 MKII Volante jak się okazuje był prezentem na 21. urodziny. To właśnie ten model prowadził książę w dzień ślubu z Kate. Po ceremonii wspólnie odjechali z Pałacu Buckingham przystrojonym w balony autem. Piękny kabriolet w kolorze granatowym pod maską skrywa sinik o mocy 268 koni, który skonstruował polski inżynier.

Bentley Flying Spur

Wśród popularnych marek nie może zabraknąć oczywiście opancerzonego modela Bentley. Flying Spur został zaprojektowany zgodnie z potrzebami rodziny królewskiej, by był nie tylko synonimem luksusu, ale przede wszystkim bezpiecznym pojazdem. Samochód jest reprezentacyjny, stylowy i pełni ważną rolę w całej królewskiej flocie aut. Wozi członków rodziny królewskiej na ważne uroczystości, chociażby księżniczka Beatrice i jej siostra księżniczka Eugenie przybyły na pogrzeb księcia Filipa właśnie tym modelem.

Golf IV

Zanim Kate została żoną wnuka królowej, poruszała się po drogach za kierownicą Volkswagena Golfa Mk IV. Podobno wzbudzało sporą sensację. Jest małe, kompaktowe, idealnie pasuje do miejskiego stylu życia. Jazda nim miała sprawiać przyszłej księżnej sporo radości, chociaż fani royalsów nie mogli ukryć swojego zdziwienia. W 2007 roku księżna sprzedała samochód.

Audi A3

Audi A3 to pojazd, którym najczęściej jeździła księżna Kate. Niewielkie, miejskie auto sprawdza się również na terenach wiejskich. Samochód w ciemnoniebieskim, klasycznym odcieniu idealnie pasuje do rodziny królewskiej. Fani spekulują, że zarówno Kate, jak i William bardzo lubią markę Audi i podobno mają aż 60% zniżki na zakup samochodów.

Auta należące do rodziny królewskiej to nie tylko te, którymi sami się poruszają, ale także szereg pojazdów służbowych, którymi podróżuje ochrona, doradcy czy inne ważne dla royalsów osoby. Tutaj najczęściej można zaobserwować Range Rovery i Jaguary. Z pewnością w garażach kryje się więcej perełek i wyjątkowych modeli!